History
  • 09.00Топ 10 на древните технологии: Истински диктатори
  • 12.50Проклятието на остров Оук: Разкопки
  • 14.45Извънземни от древността: Извънземна еволюция
  • 16.40Извънземни от древността: Пазителите
  • 00.00Извънземни от древността: Извънземна еволюция
БНТ2
  • 10.45Олтарите на България /БНТ 2 Благоевград/
  • 18.30Новото познание
  • 19.00Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии
  • 02.45Притъмнее ли – значи е на разсъмване документален филм /п/
  • 03.15Олтарите на България /БНТ 2 Благоевград/п/
  • 04.00Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии /п/
Скат
Discovery Showcase HD
  • 10.45Raging Planet: Hurricane
  • 11.30Raging Planet: Sea Storm
  • 22.00Alien Encounters: The Entanglement
  • 22.45Codes and Conspiracies: The UFO Cover-Up
National Geographic
Discovery Science
  • 19.30Лошата вселена: Астероиден апокалипсис
  • 20.20Лошата вселена: Нападение на извънземни
  • 21.10Лошата вселена: Смърт на звезди
  • 03.00В червеевата дупка с Морган Фрийман: Извънземен ли е Бог?
  • 03.48В червеевата дупка с Морган Фрийман: Извънземните са вътре в нас?
  • 04.36В червеевата дупка с Морган Фрийман: Живеем ли в Матрицата?
TV+
  • 05.30„Нашенското: Топене на пръстени в Етрополе“ – документална поредица
  • 07.00„Деца в мрежата: насилници и жертви“ – II част, документална поредица
  • 07.30„Запеяли две планини“ – биографичен филм за народната певица Надка Вълчанова
  • 09.00„Траките“ – I част, документален филм
  • 03.00„Траките“ – I част, документален филм
Viasat History
  • 07.30Загадки в музея, сезон 4, еп. 3
  • 08.15Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 1
  • 09.15Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 2
  • 10.10Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 3
  • 11.05Опасна Земя, сезон 1, еп. 1
  • 11.55Опасна Земя, сезон 1, еп. 2
  • 14.35Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 4
  • 15.25Психарско корабокрушение
  • 19.00Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 9
  • 19.55Краят на империята, сезон 1, еп. 4
  • 21.00Тайните на египетските пирамиди, сезон 1, еп. 2
  • 22.00Краят на империята, сезон 1, еп. 1
  • 02.05Забранена история, сезон 4, еп. 6
Viasat Nature/History HD
  • 05.15Ловецът на оръжия (Series 2): Големият лош B-25 (Episode 2)
  • 16.55Дивата Норвегия
  • 19.00Краят на империята (Series 1): Карл Велики (Episode 4)
  • 19.45Как климатът определя облика на историята (Series 1): 102 (Episode 2)
  • 21.30Денят, когато… (Series 1): Roosevelt (Episode 3)
  • 22.25Машините на войната (Series 1): Хитрост (Episode 2)
  • 23.20Машините на войната (Series 1): Защита (Episode 3)
  • 00.15От Световната война до Студената война (Series 1): 102 (Episode 2)
  • 01.15Престъпността през войната (Series 1): Убийци в мрака (Episode 5)
  • 02.00Престъпността през войната (Series 1): Нацисткият обир на бижута (Episode 6)
  • 02.50Забранена история (Series 4): Тайните на Бюрото убиец (Episode 3)
  • 03.35Забранена история (Series 4): Мрачните истини на тамплиерите (Episode 4)
  • 04.25Ловецът на оръжия (Series 2): Отмъщение за Пърл Харбър (Episode 3)
Травъл
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 08.00„Въпроси от науката“
  • 08.30„Всичко за децата“
  • 09.00„Загадките на еволюцията“
  • 10.30„Фактология“
  • 11.30„За ума“
  • 12.00„Доказано от опит“
  • 12.10„Доказано от опит“
  • 12.25„Въпроси от науката“
  • 13.00„Чудата наука“
  • 18.00„Изумителни постижения“
  • 18.25„Доказано от опит“
  • 18.40„Уголемена наука“
  • 19.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 19.35„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 20.30„Знаеш ли как?“
  • 21.00„Загадките на еволюцията“
  • 21.20„Загадките на еволюцията“
  • 22.00„В търсене на съвършенство“ – 1 ч.
  • 23.00„Катализатор“
  • 01.00„Загадките на еволюцията“
  • 01.20„Загадките на еволюцията“
  • 02.00„Вивалди: Загадката на „Четирите годишни времена“
  • 03.00„Катализатор“
DocuBox
  • 05.00THE CHINESE WHITE GOLD
  • 07.00ANCIENT CULTURE
  • 09.00NEXOS – THE SHARED LANDS
  • 12.00ANCIENT CULTURE
  • 13.00RISE OF ECOLOGY
  • 14.30SEYCHELLES ? TRIP TO PARADISE
  • 16.00ON THE HIGHWAYS OF HISTORY
  • 17.00DRAGON HOUSE, THE
  • 23.00MIND OF PLANTS, THE