History
  • 11.50Изгубеното злато на Втората световна война: Задната врата
  • 12.50Проклятието на остров Оук: Епизод 21
  • 14.45Извънземни от древността: Извънземни войни
  • 16.40Топ 10 на древните технологии: Обсадите в древността
  • 19.05Изгубеното злато на Втората световна война: Задната врата
  • 22.00Тайните тунели на Хитлер
  • 00.00Изгубеното злато на Втората световна война: Задната врата
  • 02.45Извънземни от древността: Извънземни войни
Discovery Channel
  • 22.00Строежи извън цивилизацията: Дървена конструкция в планината
  • 04.00Строежи извън цивилизацията: Дървена конструкция в планината
National Geographic
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.45FutureCar: The Body
  • 11.30FutureCar: The Brain
  • 12.15FutureCar: The Fuel
  • 13.00FutureCar: The Extremes
  • 22.00Finding Bigfoot: Abominable Snowman
  • 22.45Alien Encounters: The Entanglement
БНТ2
  • 09.00Неделна литургия пряко предаване от София
  • 10.30Домът на вярата документална поредица /БНТ 2 Русе/
  • 10.45Олтарите на България /БНТ 2 Благоевград/
  • 15.00Българският ХХ век: Преврат, наречен „Народен сговор“ документален филм
  • 19.00Новото познание
  • 19.30Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии
  • 20.00Полет 370: Липсващото досие документален филм /Великобритания, САЩ, 2014 г./п/
  • 03.20Българският ХХ век: Преврат, наречен „Народен сговор“ документален филм /п/
  • 04.00Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии /п/
Скат
Travel Channel
TV+
Viasat History
  • 05.40Забранена история, сезон 4, еп. 2
  • 08.00Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 1
  • 09.05Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 2
  • 13.45Парижки мистерии, сезон 1, еп. 1
  • 14.20Парижки мистерии, сезон 1, еп. 2
  • 14.55Парижки мистерии, сезон 1, еп. 3
  • 15.30Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 4
  • 16.30Престъпността през войната, сезон 1, еп. 5
  • 17.40Шпионските тайни за бившия крал, сезон 1, еп. 1
  • 18.40Шпионските тайни за бившия крал, сезон 1, еп. 2
  • 19.40Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 6
  • 20.50Тайните на египетските пирамиди, сезон 1, еп. 1
  • 22.00Нил: 5000 години история, сезон 1, еп. 1
  • 22.45Египетски загадки, сезон 1, еп. 6
  • 01.50Тайната война, сезон 1, еп. 5
  • 02.45Конспирация, сезон 1, еп. 12
  • 03.35Загадки в музея, сезон 4, еп. 12
  • 04.35Забранена история, сезон 5, еп. 2
Viasat Nature/History HD
Травъл
  • 05.30Мирково – Храбрият страж на миналото
  • 06.30Сахара – Подземните води, част 1
  • 07.00Виж България – Лятното мечтание на една Кралица, Дворецът Балчик
  • 07.30Вода
  • 08.00Виж България – Варна, шикозната столица
  • 09.005 факта за битката при Онгъл
  • 12.00Възраждане на архитектурното наследство в областите Видин и Долж – Interreg V-A Румъния-България
  • 12.30Възраждане на архитектурното наследство в областите Видин и Долж – Interreg V-A Румъния-България
  • 13.00Възраждане на архитектурното наследство в областите Видин и Долж – Interreg V-A Румъния-България
  • 13.30Сайгон, Банкок – Открийте 10-те разлики, част 1
  • 14.0010 интересни факта от българската история, част 2
  • 14.30WWF – Местни видове в Русенски Лом
  • 15.00Импресия – Дяволски водопади
  • 15.30Песента на Монголия
  • 16.00Регионите на България – Боженци
  • 16.30Архитектурно – етнографски комплекс Етъра
  • 17.30Димитровград – Осъществената мечта
  • 18.00Вода
  • 19.30Караконджули в Хималаите
  • 20.00Вива история – Знаете ли че… 14 епизод
  • 20.30Бъди там в музика и картини!
  • 21.00Тетевен – Оперативна програма
  • 21.30Произведено в Япония, Нови епизоди
  • 22.00Велико Търново
  • 22.30Дупница – Духът на планината
  • 23.00Легендите оживяват – Етрополе, с.3 еп.8
  • 23.30На възрастта на императорският дворец
  • 00.0010 интересни факта за град Варна
  • 01.00Легендите оживяват – Бяла черква, с.3 еп.5
  • 01.30Виж България – Добрич, в сърцето на всеки българин
  • 02.30WWF – Клек във Витоша
  • 03.00WWF – Непознатите гори
  • 03.30Сахара – Подземните води, част 2
  • 04.00Природата е геометрия
  • 04.30Слънчева Трявна
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Тайната лаборатория на Томас Едисон“
  • 08.00„Чудата наука“
  • 08.30„Всичко за децата“
  • 09.00„Загадките на еволюцията“
  • 11.30„Уголемена наука“
  • 12.30„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 13.00„Знаеш ли как? „
  • 14.00„Чудата наука“
  • 14.30„За ума“
  • 15.45„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 19.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 19.35„Уголемена наука“
  • 21.00„Мит или наука“
  • 00.30„Кадри от „Хъбъл“
  • 04.30„Кадри от „Хъбъл“