Discovery Channel
  • 20.00Експедиция в непознатото: Изгубеното злато на капитан Морган
  • 00.00Експедиция в непознатото: Истинският кръст на Христос
National Geographic
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.00Alien Encounters: The Entanglement
  • 14.30Alien Encounters: The Entanglement
  • 19.00Alien Encounters: The Entanglement
  • 22.00Finding Bigfoot: Abominable Snowman
  • 04.00Finding Bigfoot: Abominable Snowman
Скат
Viasat History
  • 05.25Забранена история, сезон 4, еп. 4
Viasat Nature/History HD
  • 05.30Ловецът на оръжия (Series 1): Най-бързите оръжия в света (Episode 4)
  • 18.05Един ден от живота на Земята (Series 1): 101 (Episode 1)
  • 19.10Истинската война на тронове (Series 1): Кралят и императорът (Episode 4)
  • 19.55Тайните на великите британски замъци (Series 1): Тауър (Episode 2)
  • 21.25Помпей: В очакване на бедствието (Series 1): 101 (Episode 1)
  • 22.10Дните, които написаха историята (Series 1): 6 август, 1945 г.: Хирошима (Episode 3)
  • 22.40Египетски загадки (Series 1): Упадък и падение (Episode 10)
  • 23.40Втората световна война в цветове (Series 1): Изригването на червеното слънце (Episode 5)
  • 00.35Машините на войната (Series 1): Ловкост (Episode 5)
  • 01.25Черни операции от далечното минало (Series 1): Викинги берсерки (Episode 5)
  • 03.00Помпей: В очакване на бедствието (Series 1): 101 (Episode 1)
  • 03.50Египетски загадки (Series 1): Упадък и падение (Episode 10)
TV+
  • 18.00„България – вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 01.00„Посредници между Земята и Небето“ – 4 еп., поредица за иконопис и православна култура
  • 03.00„България вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 03.30„Български надежди“ – 51 еп., документална поредица за талантливите деца в България
БНТ2
Хоби
  • 00.30България – вчера, днес и утре
  • 04.30Истории от музея
  • 06.30България – вчера, днес и утре
  • 10.30Истории от музея
  • 12.30България – вчера, днес и утре
  • 16.30Истории от музея
  • 18.30България – вчера, днес и утре
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Въпроси от науката“
  • 08.30„Загадките на еволюцията“
  • 11.30„За ума“
  • 12.00„Въпроси от науката“
  • 12.30„Загадките та еволюцията“
  • 17.05„Въпроси от науката“
  • 17.30„Уголемена наука“
  • 18.00„Пълен боклук“
  • 18.30„Ловци на история“
  • 19.00„Знаеш ли как…Клипове“
  • 21.30„Знаеш ли как?“
  • 23.00„Снимки от Луната“
  • 02.00„Снимки от Луната“