БНТ2
History
  • 22.00Топ 10 на древните технологии: Древни загадки
Discovery Showcase HD
  • 10.00Codes and Conspiracies: The UFO Cover-Up
  • 14.30Codes and Conspiracies: The UFO Cover-Up
  • 19.00Codes and Conspiracies: The UFO Cover-Up
  • 22.00Alien Encounters: The Entanglement
  • 04.00Alien Encounters: The Entanglement
Discovery Channel
  • 20.00Експедиция в непознатото: Мумията на краля на инките
  • 02.00Какво може да е това?: Скрита гробница на Чингис хан
  • 03.00Съкровището на Купър: Островът на съкровището
National Geographic
Скат
TV+
  • 06.30„Духът на думите: Яворов – публицистът и воеводата“ – V част, документална поредица
  • 07.00„Усещане за България: Каменният бряг“ – 4 еп., документална поредица
  • 18.00„България – вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 01.00„Посредници между Земята и небето“ – 1 еп., поредица за иконопис и православна култура
  • 03.00„България вчера, днес и утре“ – документална поредица
Хоби
  • 00.30България – вчера, днес и утре
  • 04.30Истории от музея
  • 06.30България – вчера, днес и утре
  • 10.30Истории от музея
  • 12.30България – вчера, днес и утре
  • 16.30Истории от музея
  • 18.30България – вчера, днес и утре
  • 22.30Истории от музея
Viasat History
Viasat Nature/History HD
  • 17.05Речни Чудовища (Series 6): „Титаник“ на Амазонка (Episode 1)
  • 18.00Вулканите: Разруха и съзидателност (Series 1): 102 (Episode 2)
  • 19.05Истинската война на тронове (Series 1): Кралят и императорът (Episode 4)
  • 20.45Как Пътят на коприната създаде света (Series 1): Война (Episode 1)
  • 23.20Втората световна война в цветове (Series 1): Победа в Европа (Episode 12)
  • 01.15Белези от Нанкин
  • 04.00Невидимият град на Рим
Травъл
  • 05.00Водопадите
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Въпроси от науката“
  • 08.30„Загадките на еволюцията“
  • 10.30„Уголемена наука“
  • 11.00„Доказано от опит“
  • 11.10„Доказано от опит“
  • 12.00„Въпроси от науката“
  • 13.40„Уголемена наука“
  • 16.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 17.05„Фактология“
  • 17.30„Уголемена наука“
  • 18.00„Когато порасна“
  • 18.10„Когато порасна“
  • 18.20„Когато порасна“
  • 18.30„Когато порасна“
  • 20.00„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 20.30„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 21.00„Смятащата Ада – компютърна графиня“
  • 22.35„Знаеш ли как?“
  • 23.00„Вивалди: Загадката на „Четирите годишни времена“
  • 00.00„Знаеш ли как?“
  • 00.30Великата идея“
  • 01.00„Смятащата Ада – компютърна графиня“
  • 02.00„Вивалди: Загадката на „Четирите годишни времена“
  • 04.00„Знаеш ли как?“
  • 04.30Великата идея“