Discovery Channel
  • 20.00Експедиция в непознатото: Шифърът на съкровището
  • 23.00Строежи извън цивилизацията: Убийствени гледки
  • 00.00Експедиция в непознатото: Сърцето на султана
National Geographic
History
  • 05.30Изгубеното злато на Втората световна война: Задната врата
  • 22.00Премиера Прокълнатото злато от Гражданската война: Съкровище в бездната
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.00Finding Bigfoot: Abominable Snowman
  • 14.30Finding Bigfoot: Abominable Snowman
  • 20.30Finding Bigfoot: Caught on Tape
  • 01.00Finding Bigfoot: Caught on Tape
TV+
  • 18.00„Последната експедиция на кораб „Академик““ – VII част, документален филм
  • 03.00„Последната експедиция на кораб „Академик““ – VII част, документален филм
Хоби
  • 02.30България – вчера, днес и утре
  • 08.30България – вчера, днес и утре
  • 14.30България – вчера, днес и утре
  • 20.30България – вчера, днес и утре
Travel Channel
  • 17.00Загадки в музея (Series 12): Бягството на Хеди Ламар, близнаците Крей и призрачна светлина (Episode 4)
  • 22.00Легендарни места (Series 1): Ако стените можеха да говорят (Episode 11)
  • 22.30Легендарни места (Series 1): Раят на пиратите (Episode 12)
  • 23.00Изгубени легенди с Меган Фокс (Series 1): Викингите – жени воини? (Episode 2)
  • 01.00Загадки в музея (Series 12): Бягството на Хеди Ламар, близнаците Крей и призрачна светлина (Episode 4)
Viasat History
  • 05.25Забранена история, сезон 5, еп. 3
  • 07.10Забранена история, сезон 1, еп. 3
  • 08.05Олимпийската мечта: Нацистките игри през 1936
  • 12.35Кройката на времето, сезон 1, еп. 1
  • 13.15Кройката на времето, сезон 1, еп. 2
  • 13.55Кройката на времето, сезон 1, еп. 3
  • 14.40Тайната война, сезон 1, еп. 10
  • 15.45Тайната война, сезон 1, еп. 11
  • 16.45Тайната война, сезон 1, еп. 12
  • 17.55Тайната война, сезон 1, еп. 13
  • 20.00Империята на Хитлер: планът за след войната, сезон 1, еп. 2
  • 20.55Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 10
  • 22.00Втората световна война – Битки за Европа, сезон 1, еп. 3
  • 01.20Конспирация, сезон 1, еп. 11
  • 03.10Забранена история, сезон 1, еп. 2
Viasat Nature/History HD
  • 05.05Тайните на подземния свят (Series 1): Ку Клукс Клан (Episode 2)
  • 19.00Египетски загадки (Series 1): Създаването на суперсила (Episode 1)
  • 19.45Тайните на великите британски замъци (Series 1): Замъкът Уорик (Episode 3)
  • 20.30Египетски загадки (Series 1): Упадък и падение (Episode 10)
  • 21.30Смъртносно разузнаване (Series 1): Франк Олсън (Episode 2)
  • 22.15Митични зверове (Series 1): Заплахата на драконите (Episode 1)
  • 23.50Втората световна война в цветове (Series 1): Средиземноморието и Северна Африка (Episode 6)
  • 00.45Машините на войната (Series 1): Масово унищожение (Episode 6)
  • 01.40Черни операции от далечното минало (Series 1): Варяжкият отряд (Episode 6)
  • 02.35Египетски загадки (Series 1): Упадък и падение (Episode 10)
  • 03.35Смъртносно разузнаване (Series 1): Франк Олсън (Episode 2)
  • 04.20Митични зверове (Series 1): Заплахата на драконите (Episode 1)
Травъл
  • 05.30Разлог – Триединството на планините
  • 06.00Вода
  • 06.30Сахара – Забранената цивилизация, част 1
  • 07.00Виж България – Бургас, мегаполисът на брега
  • 07.30Вода
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.7
  • 10.00Зелен свят – Презастрояването
  • 12.00Искам да съм там – Боянската църква
  • 12.30Виж България – Варна, шикозната столица
  • 13.00Архитектурно – етнографски комплекс Етъра
  • 14.0010 факта за битката при Шипка
  • 14.30Бяла водна лилия
  • 15.00Песента на водопадите, част 1
  • 15.30„Новият Китай“ в първите си 60 години
  • 16.00Виж България – Русе, градът на свободата и красотата
  • 16.30Виж България – Враца, земята на великаните
  • 18.00Архитектурно – исторически резерват Копривщица
  • 18.30Дупница – Следи от неугаснало величие
  • 19.00Легендите оживяват – Тополовград, с.2 еп.5
  • 19.30WWF – Проект: Опазване и възстановяване на гори и влажни зони
  • 20.00Вива история – Александър Батенберг I
  • 20.30Стоян зографът
  • 21.00Дупница – Духът на планината
  • 03.00Поморие – Полетът на мечтите
  • 03.30Виж България – Добрич, Враца, Монтана