DISCOVERY SCIENCE

15:26 Пътешествия в Kосмоса: В непознатото
16:14 Пътешествия в Kосмоса: До луната и отвъд
17:02 Пътешествия в Kосмоса: Готов за работа
17:50 Пътешествия в Kосмоса: Оцеляване в празнотата
18:40 Лошата вселена: Астероиден апокалипсис
19:30 Иноваторите: Мрак и светлина

National Geographic

09:00 Сървайвър: Обратно към примитивното, еп. 1
10:00 Сървайвър: Обратно към примитивното, еп. 2
11:00 Кюриосити: Животът на един марсоход, еп. 1
12:00 Марс, еп. 4
13:00 Марс: SpaceX отблизо, еп. 1
14:00 Екзомарс: В търсене на живот, еп. 1
15:00 Историята за Бог с Морган Фрийман, еп. 1
19:00 Евакуация Земя, еп. 1
20:00 Евакуация Земя, еп. 2
21:00 Свидетел на бедствие, еп. 1
21:55 Преди потопа, еп. 1
00:00 Свидетел на бедствие, еп. 1
01:00 Преди потопа, еп. 1

Travel Channel HD

06:00 Загадки в музея
23:00 Изумителни чудовища: Загадки в музея
00:00 Карибски пиратски съкровища
00:30 Карибски пиратски съкровища
01:00 Ловци на духове по света
04:00 Изумителни чудовища: Загадки в музея

TVPlus
05:00 „Златна мисия“ – 50 еп., туристически пътеводител
06:30 „Да нарисуваш вярата: Иконописецът“ – IV част, документален филм
09:00 „България вчера, днес и утре“ – документална поредица
09:30 „Убийството на Джон Кенеди“ – документален филм
10:00 „Новото познание: Третата световна война“ – I част, ток шоу за наука, мистика и конспиративни теории
22:30 „Новото познание: Земята – златната мина на извънземните“ – ток шоу за наука, мистика и конспиративни теории
23:00 „Историята с… Божидар Димитров“ – предаване за история (повторение от 07.04.2018г.)
01:00 „Осама Бин Ладен: Войната срещу тероризма“ – документален филм
03:00 „Спасителни разкопки край село Воден“ – документален филм
Viasat History
05:45 История на оръжията, сезон 1, еп. 2
10:40 Останки от войните, сезон 3, еп. 2
11:30 Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 1
12:20 Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 2
13:10 Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 3
14:00 Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 4
15:45 Бойни кораби, сезон 1, еп. 5
18:25 Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 3
19:15 Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 4
20:10 Първите хора, сезон 1, еп. 3
01:50 Забранена история, сезон 2, еп. 6
Viasat Nature/History HD
05:40 Страхотни изобретения (Series 1): Подводници (Episode 15)
Discovery Showcase HD
07:00 Bear Grylls: Born Survivor: Vietnam
07:45 Bear Grylls: Born Survivor: Texas
08:30 Bear Grylls: Born Survivor: Alaska
09:15 Bear Grylls: Born Survivor: The Inside Story
10:00 Bear Grylls: Born Survivor: Pacific Island
04:00 Bear Grylls: Born Survivor: Vietnam
04:45 Bear Grylls: Born Survivor: Texas