Неделя 24.03

History
  • 06.15Проектът невъзможен: Потъващи градове
  • 12.50Проклятието на остров Оук: Каменни пръсти
  • 14.45Извънземни от древността: Създания от дълбините
  • 16.40Извънземни от древността: Дойдоха от небето
  • 22.00Последен папа?
  • 00.00Извънземни от древността: Създания от дълбините
БНТ2
  • 10.30Домът на вярата документална поредица /БНТ 2 Варна/
  • 10.45Олтарите на България /БНТ 2 Благоевград/
  • 18.30Новото познание
  • 19.00Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии
  • 01.35Пътешествия документална поредица /п/
  • 04.00Младите иноватори документална поредица за иновации и нови технологии /п/
Скат
National Geographic
Discovery Showcase HD
  • 09.15Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 10.00Weird Creatures With Nick Baker: Worm Lizard
  • 13.45Powering the Future: The Energy Planet
  • 18.15Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 19.00Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 19.45Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 20.30Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 21.15Finding Bigfoot: Big Rhodey
  • 22.00Alien Encounters: The Escalation
  • 22.45Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 04.00Weird Creatures With Nick Baker: Axolotl
  • 04.45Weird Creatures With Nick Baker: Horseshoe Crab
Discovery Science
TV+
  • 07.30„България на длан: Наследството на времето“ – документален филм
  • 09.00„Траките“ – III част, документален филм
  • 03.00„Траките“ – III част, документален филм
Viasat History
  • 07.00Времето, което промени света, сезон 1, еп. 5
  • 07.30Загадки в музея, сезон 4, еп. 5
  • 11.35Времето, което промени света, сезон 1, еп. 1
  • 12.00Времето, което промени света, сезон 1, еп. 2
  • 14.10Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 6
  • 19.00Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 13
  • 20.00Как Пътят на коприната създаде света, сезон 1, еп. 2
  • 21.00Първите цивилизации, сезон 1, еп. 2
  • 22.00Краят на империята, сезон 1, еп. 3
  • 01.15Империята на Хитлер: планът за след войната, сезон 1, еп. 4
  • 02.15Забранена история, сезон 5, еп. 4
Viasat Nature/History HD
  • 05.10Ловецът на оръжия (Series 2): Най-бързите оръжия в света (Episode 4)
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Тайната лаборатория на Томас Едисон“
  • 08.00„Въпроси от науката“
  • 08.30„Всичко за децата“
  • 09.00„Загадките на еволюцията“
  • 10.30„Фактология“
  • 11.00„Изследователи: Природата знае най-добре“
  • 11.30„Когато порасна“
  • 11.40„Когато порасна“
  • 12.25„Въпроси от науката“
  • 12.50„За играчките“
  • 13.00„Чудата наука“
  • 13.40„За играчките“
  • 17.05„Пълен боклук“
  • 17.35„Изглежда супер“
  • 18.00„Изумителни постижения“
  • 18.25„Доказано от опит“
  • 18.40„Фактология“
  • 19.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 19.35„Когато порасна“
  • 19.45„Когато порасна“
  • 20.30„Знаеш ли как?“
  • 21.00„Загадките на еволюцията“
  • 21.20„Загадките на еволюцията“
  • 22.00„Вълшебствата на Худини“
  • 23.00„Катализатор“
  • 01.00„Загадките на еволюцията“
  • 01.20„Загадките на еволюцията“
  • 02.00„Вълшебствата на Худини“
  • 03.00„Катализатор“

Събота 23.03

Discovery Channel
  • 08.30Невъзможни инженерни постижения: Шард
  • 09.30Невъзможни инженерни постижения: епизод 8
  • 11.00Космически странности: Епизод 2
  • 20.00Експедиция в непознатото: Самурайският меч на Хонджо Масамуне
  • 21.00Експедиция в непознатото: Проклятието на златната камбана
  • 03.00Експедиция в непознатото: По следите на металната библиотека
National Geographic
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 05.30Powering the Future: The Energy Planet
  • 14.30Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 15.15Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 16.00Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 16.45Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 17.30Finding Bigfoot: Big Rhodey
  • 20.30Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 21.15Weird Creatures With Nick Baker: Worm Lizard
TV+
  • 05.30„Думи от дома“ – V част, документална поредица
  • 09.00„България вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 00.00„Думи от дома“ – II част, документална поредица
  • 03.00„Тайните на Източните Родопи“ – III част, документален филм
Viasat History
  • 05.00Мистерията на римските черепи
  • 05.55Забранена история, сезон 1, еп. 3
  • 11.15Тайната война, сезон 1, еп. 6
  • 12.10Тайната война, сезон 1, еп. 7
  • 13.05Тайната война, сезон 1, еп. 8
  • 14.00Тайната война, сезон 1, еп. 9
  • 14.55Тайната война, сезон 1, еп. 10
  • 18.20Свирепа Земя, сезон 1, еп. 2
  • 19.10Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 12
  • 21.00Как Пътят на коприната създаде света, сезон 1, еп. 2
  • 23.05Психарско корабокрушение
  • 00.55Империята на Хитлер: планът за след войната, сезон 1, еп. 3
  • 01.55Забранена история, сезон 5, еп. 3
Viasat Nature/History HD
  • 05.40Дните, които написаха историята (Series 1): 24 август, 79 г.: Разрушаването на Помпей (Episode 9)
  • 06.10Загадки в музея (Series 4): Бостънският удушвач, операция „Пасториус“, Нели Блай (Episode 2)
  • 20.45Историческата истина (Series 1): Хирошима ли накара Япония да се предаде? (Episode 2)
  • 21.40Как Пътят на коприната създаде света (Series 1): Революции (Episode 3)
  • 22.35Хенри VII: Зимният крал
  • 23.35Ева Браун: Живот и смърт с фюрера (Series 1): 101 (Episode 1)
  • 00.20Ева Браун: Живот и смърт с фюрера (Series 1): 102 (Episode 2)
  • 01.10Престъпността през войната (Series 1): Убийци в мрака (Episode 5)
  • 01.55Престъпността през войната (Series 1): Нацисткият обир на бижута (Episode 6)
  • 02.45Забранена история (Series 4): Тайните на Бюрото убиец (Episode 3)
  • 03.35Забранена история (Series 4): Мрачните истини на тамплиерите (Episode 4)
Травъл
  • 05.00Белият Пирин, част 3
  • 05.30Магията на Китай – Черните елфи
  • 06.00Игуасу
  • 06.30Моят Чирпан
  • 07.00Мездра – Живот от милиони години
  • 07.30Вода
  • 08.00Виж България – Мистичният храм в Добърско
  • 09.0010 интересни факта за град Варна
  • 12.00Песента на водопадите, част 2
  • 12.30Живата вечност
  • 13.00Биосферен резерват Сребърна
  • 14.0010 факта за Средновековна България
  • 14.30WWF: Чиги – Запази дунавското богатство
  • 15.30Песента на Монголия
  • 16.00Бъди там в в музика и картини!
  • 16.30Природните паркове на България
  • 17.00Произведено в Япония
  • 17.30Чепеларе – Смисълът на живота
  • 18.00Импресия – Водопад
  • 20.0010 факта за битката при Шипка
  • 21.00Архитектурно – исторически резерват Копривщица
  • 21.30Произведено в Япония
  • 22.30Дупница – Великолепие през всеки сезон
  • 23.00Легендите оживяват – Дряново, с.3 еп.2
  • 23.30На възрастта на императорският дворец
  • 00.00Вива история – Гоце Делчев
  • 00.30Професия турист – Сливница
  • 01.00Професия турист – Сливница
  • 01.30Виж България – Кюстендил
  • 03.00Костинброд – Гостоприемен и незабравим
  • 03.30Пътешествие из Перу
  • 04.00Слънчева палитра
  • 04.30Белият Пирин, част 4
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Тайната лаборатория на Томас Едисон“
  • 08.00„Въпроси от науката“
  • 08.30„Всичко за децата“
  • 09.00„Сиеста З“
  • 09.10„Сиеста З“
  • 10.30„Фактология“
  • 11.00„Уголемена наука“
  • 11.30„Когато порасна“
  • 11.40„Когато порасна“
  • 12.25„Изумителни постижения“
  • 12.50„За играчките“
  • 13.00„Чудата наука“
  • 13.40„За играчките“
  • 15.15„Загадките на еволюцията“
  • 15.45„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 18.25„Доказано от опит“
  • 18.40„Фактология“
  • 19.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 19.35„Когато порасна“
  • 19.45„Когато порасна“
  • 20.00„Чудата наука“
  • 20.30„Знаеш ли как?“
  • 21.00„Може ли компютър да напише мюзикъл?“
  • 22.00„Мит или наука“
  • 23.00„Велики мечтатели: Тесла“
  • 01.00„Може ли компютър да напише мюзикъл?“
  • 02.00„Мит или наука“
  • 03.00„Велики мечтатели: Тесла“

Петък

Скат
БНТ2
Discovery Channel
National Geographic
Discovery Showcase HD
  • 07.00Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 10.00Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 10.45Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 12.15Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 14.30Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 15.15Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 17.30Weird Creatures With Nick Baker: Worm Lizard
  • 19.00Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 19.45Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 20.30Powering the Future: The Energy Planet
  • 22.00Alien Encounters: The Escalation
  • 22.45Finding Bigfoot: Big Rhodey
  • 01.00Powering the Future: The Energy Planet
  • 01.45Weird Creatures With Nick Baker: Worm Lizard
  • 04.00Alien Encounters: The Escalation
  • 04.45Finding Bigfoot: Big Rhodey
Discovery Science
TV+
  • 06.30„Живата гора“ – I част, документален филм
  • 07.00„Усещане за България: Тракийски занаяти“ – 7 еп., документална поредица
  • 18.00„България – вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 01.00„Посредници между Земята и небето“ – 3 еп., поредица за иконопис и православна култура
  • 03.00„България вчера, днес и утре“ – документална поредица
Хоби
  • 00.30България – вчера, днес и утре
  • 04.30Истории от музея
  • 06.30България – вчера, днес и утре
  • 10.30Истории от музея
  • 12.30България – вчера, днес и утре
  • 16.30Истории от музея
  • 18.30България – вчера, днес и утре
  • 22.30Истории от музея
Viasat History
  • 07.10Тайната война, сезон 1, еп. 8
  • 09.00Мистерията на римските черепи
  • 09.50Първите хора, сезон 1, еп. 3
  • 11.50Проект „Нацизъм“, сезон 1, еп. 3
  • 13.40Времето, което промени света, сезон 1, еп. 9
  • 14.05Времето, което промени света, сезон 1, еп. 1
  • 14.30Тайната война, сезон 1, еп. 8
  • 16.25Мистерията на римските черепи
  • 17.15Първите хора, сезон 1, еп. 3
  • 19.15Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 10
  • 20.15Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 5
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 10
  • 23.45Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 3
  • 00.35Тайната война, сезон 1, еп. 9
  • 01.30Забранена история, сезон 1, еп. 1
Viasat Nature/History HD
  • 06.00Загадки в музея (Series 4): Електрическата писалка на Едисън, изчезналата шхуна „Карол Диъринг“, Човекът гущер (Episode 1)
  • 23.30История на оръжията (Series 1): Смъртоносни изобретения (Episode 9)
  • 04.00Историческата истина (Series 1): Хирошима ли накара Япония да се предаде? (Episode 2)
Травъл
  • 05.00Белият Пирин, част 2
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 08.30„Загадките на еволюцията“
  • 08.55„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 09.25„Доказано от опит“
  • 09.35„Доказано от опит“
  • 10.30„Уголемена наука“
  • 11.30„Чудата наука“
  • 12.00„Въпроси от науката“
  • 12.30„Загадките та еволюцията“
  • 13.40„Уголемена наука“
  • 14.15„Доказано от опит“
  • 14.25„Доказано от опит“
  • 14.40„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 15.05„Знаеш ли как?“
  • 16.05„Абсолютно гениално с Дик и Дом“
  • 16.30„Загадките на еволюцията“
  • 17.05„Фактология“
  • 17.30„Уголемена наука“
  • 19.15„Доказано от опит“
  • 19.25„Доказано от опит“
  • 20.10„Уголемена наука“
  • 20.35„Загадките на еволюцията“
  • 21.30„Знаеш ли как?“
  • 23.00„Най-силното сияние“
  • 00.00„Знаеш ли как?“
  • 00.30„e? Проект“
  • 02.00„Най-силното сияние“
  • 04.00„Знаеш ли как?“
  • 04.30„e? Проект“

Четвъртък 21.03

History
  • 18.05Извънземни от древността: Създания от дълбините
  • 19.05Проклятието на остров Оук: Каменни пръсти
  • 03.35Извънземни от древността: Създания от дълбините
Discovery Channel
National Geographic
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.45Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 15.15Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 17.30Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 19.45Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 22.00Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 22.45Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
  • 01.45Weird Creatures With Nick Baker: Sea Dragon
  • 04.00Codes and Conspiracies: Las Vegas
  • 04.45Finding Bigfoot: Baby Bigfoot
TV+
  • 18.00„Трапезица – крепост от укрепителната система на Великия Търновград“ – I част, документален филм
  • 23.00„Живата гора“ – I част, документален филм
  • 23.30„Усещане за България: Тракийски занаяти“ – 7 еп., документална поредица
  • 01.00„Божи дар“ – 2 част, документален филм
  • 03.00„Трапезица – крепост от укрепителната система на Великия Търновград“ – I част, документален филм
Travel Channel
  • 06.00Загадки в музея
  • 15.00Загадки в музея
  • 16.00Срещи с чудовища
  • 17.00Загадки в музея
  • 01.00Загадки в музея
  • 03.00Загадки в музея
  • 04.00Срещи с чудовища
Viasat History
  • 05.00Митове и чудовища, сезон 1, еп. 3
  • 05.50Първите хора, сезон 1, еп. 1
  • 07.05Тайната война, сезон 1, еп. 7
  • 11.05Психарско корабокрушение
  • 11.55Проект „Нацизъм“, сезон 1, еп. 2
  • 13.40Времето, което промени света, сезон 1, еп. 7
  • 14.05Времето, което промени света, сезон 1, еп. 8
  • 14.30Тайната война, сезон 1, еп. 7
  • 18.25Психарско корабокрушение
  • 19.15Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 9
  • 20.15Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 4
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 9
  • 21.55Тайните на подземния свят, сезон 1, еп. 5
  • 22.50Помпей: нови разкрити тайни
  • 23.55Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 2
  • 00.45Тайната война, сезон 1, еп. 8
  • 01.40Забранена история, сезон 5, еп. 6
Viasat Nature/History HD
  • 06.10Загадки в музея (Series 9): Мисията на бащата, Йети на Хилари, Тачъргейт (Episode 13)
  • 22.40Историческата истина (Series 1): Хирошима ли накара Япония да се предаде? (Episode 2)
Травъл
  • 05.00Белият Пирин, част 1
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 07.30„Чудата наука“
  • 08.00„Фактология“
  • 08.55„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 09.25„Доказано от опит“
  • 09.35„Доказано от опит“
  • 10.30„Уголемена наука“
  • 11.30„Загадките на еволюцията“
  • 12.00„Чудата наука“
  • 13.40„Уголемена наука“
  • 14.15„Доказано от опит“
  • 14.25„Доказано от опит“
  • 14.40„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 15.05„Знаеш ли как?“
  • 17.05„Фактология“
  • 17.30„Чудата наука“
  • 18.00„За ума“
  • 18.30„Загадките на еволюцията“
  • 19.15„Доказано от опит“
  • 19.25„Доказано от опит“
  • 20.10„Уголемена наука“
  • 21.30„Знаеш ли как?“
  • 22.00„Тайните на мозъка“
  • 23.00„Наука за мехурчетата“
  • 00.00„Знаеш ли как?“
  • 00.30„e? Проект“
  • 01.00„Тайните на мозъка“
  • 02.00„Наука за мехурчетата“
  • 03.00„Тайните на мозъка“
  • 04.00„Знаеш ли как?“
  • 04.30„e? Проект“

Сряда 20.03

History
  • 22.00Премиера Извънземни от древността: Създания от дълбините
Discovery Channel
National Geographic
Discovery Science

Discovery Showcase HD

  • 10.45Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 15.15Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 19.45Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 22.45Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
  • 04.45Finding Bigfoot: Canadian Bigfoot, Eh?
TV+
  • 18.00„Християнският кръст на Константин Велики“ – II част, документален филм
  • 01.00„Непознатите изобретения“ – 12 еп., документална поредица
  • 03.00„Християнският кръст на
  • Константин Велики“ – II част, документален филм
Viasat History
  • 05.00Краят на империята, сезон 1, еп. 4
  • 06.10Забранена история, сезон 5, еп. 6
  • 07.30Тайната война, сезон 1, еп. 6
  • 08.25Конспирация, сезон 1, еп. 12
  • 09.15Митове и чудовища, сезон 1, еп. 3
  • 10.05Първите цивилизации, сезон 1, еп. 1
  • 11.05Как Пътят на коприната създаде света, сезон 1, еп. 1
  • 12.00Проект „Нацизъм“, сезон 1, еп. 1
  • 13.45Времето, което промени света, сезон 1, еп. 5
  • 14.10Времето, което промени света, сезон 1, еп. 6
  • 14.35Тайната война, сезон 1, еп. 6
  • 16.30Митове и чудовища, сезон 1, еп. 3
  • 17.20Първите цивилизации, сезон 1, еп. 1
  • 18.20Как Пътят на коприната създаде света, сезон 1, еп. 1
  • 19.15Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 8
  • 20.15Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 3
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 8
  • 21.55Тайните на подземния свят, сезон 1, еп. 4
  • 23.40Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 1
  • 00.30Тайната война, сезон 1, еп. 7
  • 01.30Забранена история, сезон 5, еп. 5
Травъл
  • 05.00Песента на водопадите, част 2
  • 05.30Древните китайски съкровища
  • 06.30България – земя на три писмености
  • 07.00България – земя на три писмености
  • 07.30Вода
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.7
  • 10.00WWF – Отглеждане на млади гори в Странджа
  • 11.00Пътеки между слънцето и тъмнината
  • 12.00Поморие – Полетът на мечтите
  • 13.00Археологически – средновековен комплекс Перперикон
  • 14.00Вива история – Битката при Анхиало
  • 14.30Зелен свят – Няма риба
  • 15.00Неизвървените пътеки на Пирин
  • 15.30Магията на Китай – Черните елфи
  • 16.30Виж България – Земенски манастир Св. Йоан Богослов
  • 17.00Пътеводител на пътешественика
  • 18.00Архитектурно – етнографски комплекс Етъра
  • 19.00Легендите оживяват – град Русе
  • 19.30WWF – Есетрите – Запази дунавското богатство
  • 20.0010 факта за битката при Шипка
  • 20.30Талант и човеколюбие
  • 21.00Несебър – Почувствай вечността
  • 21.30Рай на края на земята

Вторник 19.03

Discovery Channel
  • 20.00Експедиция в непознатото: Пътуване в Ледената епоха
National Geographic
  • 06.40Тайнствени досиета 2, еп. 11
  • 07.00Странната война на нацистите, еп. 5
  • 10.0090-те: Десетилетието, което ни свърза, еп. 3
  • 14.00Странната война на нацистите, еп. 6
  • 19.0090-те: Десетилетието, което ни свърза, еп. 5
  • 20.0090-те: Десетилетието, което ни свърза, еп. 6
  • 21.00Пътешествие в Северна Корея с Майкъл Палин, еп. 1
  • 22.00Пътешествие в Северна Корея с Майкъл Палин, еп. 2
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.45Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 15.15Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 19.45Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 22.45Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
  • 04.45Finding Bigfoot: Peeping Bigfoot
TV+
  • 18.00„Мурсалево: Деве боаз – праисторическа цивилизация“ – I част, документален филм
  • 01.00„Непознатите изобретения“ – 11 еп., документална поредица
  • 03.00„Мурсалево: Деве боаз – праисторическа цивилизация“ – I част, документален филм
Travel Channel
  • 06.00Загадки в музея
  • 15.00Легендарни места
  • 15.30Легендарни места
  • 16.00Тайни и легенди от замъците
  • 17.00Загадки в музея
  • 01.00Загадки в музея
  • 04.00Тайни и легенди от замъците
History
Viasat History
  • 05.10Париж – Берлин: очертания и сенки от историята, сезон 1, еп. 3
Viasat Nature/History HD
  • 05.40Дните, които написаха историята (Series 1): 1431 г.: Падането на Ангкор (Episode 5)
Травъл
  • 05.00Пътека към Мазалат
  • 05.30Старият град Лижианг
  • 06.30Природата влезе в душата ми
  • 07.00Искам да съм там – Боянската църква
  • 07.30Импресия – Вода в Рила
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.6
  • 10.00WWF – Клек във Витоша
  • 12.30Виж България – Варна, шикозната столица
  • 13.00Архитектурно – исторически резерват Копривщица
  • 14.0010 цитата на полковник Борис Дрангов
  • 14.30WWF – Водна детелина във Витоша
  • 15.00Богинята майка Рила, част 2
  • 15.30Древните постройки в Хонджоу
  • 16.00Виж България – Козичино
  • 16.30Виж България – Албена, място, където пясъкът среща морето
  • 17.00Пътеводител на пътешественика – Хаити
  • 17.30Абай Кунанбаев
  • 18.00Регионите на България – Летница – част 2
  • 18.30Регионите на България – Летница – част 2
  • 19.00Легендите оживяват – села Шишенци
  • 19.30WWF – Есетрите – Запази дунавското богатство
  • 20.00Вива история – Възкачване на Симеон
  • 22.00Богинята майка Рила, част 1
  • 23.00Война на похабяването – с.1, еп.2
  • 23.30Бъди там в музика и картини!
  • 00.30Професия турист – Симитли
  • 01.00WWF – Есетрите – Запази дунавското богатство
  • 01.30Пътеки между слънцето и тъмнината
  • 02.00Песни: „Иванчо нива ореше“, „Тръгнала е Рада“
  • 03.00Стралджа – Когато хората работят заедно
  • 03.30Виж България – Боянска църква

Понеделник

БНТ2
Discovery Channel
  • 14.00Ед Стафърд: Загадките от птичи поглед: Западна Папуа
  • 15.00Ед Стафърд: Загадките от птичи поглед: Сибир
  • 16.00Ед Стафърд: Загадките от птичи поглед: Етиопия
  • 20.00Експедиция в непознатото: Клонирането на вълнестия мамут
  • 00.00Експедиция в непознатото: Осмото чудо на света
  • 01.00Ед Стафърд: Първият човек в джунглата: Монголия
  • 02.00Какво може да е това?: Конспирацията на свастиката
National Geographic
  • 06.40Тайнствени досиета 2, еп. 10
  • 07.00Странната война на нацистите, еп. 4
  • 14.00Странната война на нацистите, еп. 5
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.00Alien Encounters: The Prophecies
  • 10.45Finding Bigfoot: Fishing for Bigfoot in Oregon
  • 14.30Alien Encounters: The Prophecies
  • 15.15Finding Bigfoot: Fishing for Bigfoot in Oregon
  • 19.00Alien Encounters: The Prophecies
  • 19.45Finding Bigfoot: Fishing for Bigfoot in Oregon
  • 22.45Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
  • 04.45Finding Bigfoot: Frozen Bigfoot
TV+
  • 18.00„История на българската военна авиация“ – III част, документален филм
  • 01.00„Непознатите изобретения“ – 18 еп., документална поредица
  • 03.00„История на българската военна авиация“ – III част, документален филм
Хоби
  • 02.30България – вчера, днес и утре
  • 08.30България – вчера, днес и утре
  • 14.30България – вчера, днес и утре
  • 20.30България – вчера, днес и утре
History
Viasat History
  • 05.40Свирепа Земя, сезон 1, еп. 1
  • 07.05Тайната война, сезон 1, еп. 4
  • 08.00Конспирация, сезон 1, еп. 10
  • 08.50Париж – Берлин: очертания и сенки от историята, сезон 1, еп. 3
  • 10.45Господари на тихоокеанския бряг, сезон 1, еп. 1
  • 11.50Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 5
  • 12.40Конспирация, сезон 1, еп. 11
  • 13.30Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 4
  • 14.20Тайната война, сезон 1, еп. 4
  • 16.15Париж – Берлин: очертания и сенки от историята, сезон 1, еп. 3
  • 18.10Господари на тихоокеанския бряг, сезон 1, еп. 1
  • 19.15Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 6
  • 20.15Смъртносно разузнаване, сезон 1, еп. 1
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 6
  • 21.55Тайните на подземния свят, сезон 1, еп. 2
  • 23.55Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 5
  • 00.45Тайната война, сезон 1, еп. 5
  • 01.40Забранена история, сезон 5, еп. 3
Viasat Nature/History HD
  • 05.10Ловецът на оръжия (Series 2): Големият лош B-25 (Episode 2)
Травъл
  • 05.30Искам да съм там – Витоша, Зимна приказка
  • 06.00Импресия – Вода в Рила
  • 07.00Виж България – Копривщица
  • 07.30Вода
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.5
  • 10.00WWF – Местни видове в Русенски Лом
  • 11.00Зелени Балкани – Другата алтернатива
  • 12.00Мирково – Храбрият страж на миналото
  • 12.30Виж България – Варна, шикозната столица
  • 13.00Манастирите на България
  • 15.00Старопланински етюди
  • 15.30Човекът и чайките
  • 16.00Виж България – Евксиноград, приказният морски град
  • 17.30Да хванеш тен зад Полярния кръг
  • 18.00Регионите на България – Летница – част 1
  • 18.30Регионите на България – Летница – част 1
  • 19.00Регионите на България – Тетевен
  • 19.30Поддържан Резерват Тъмната гора
  • 20.0010 интересни факта от българската история, част 2
  • 20.30Професор Тома Върбанов
  • 21.00Разлог – Триединството на планините
  • 21.30Древните китайски съкровища
  • 22.00Слънчева Трявна
  • 23.00Война на похабяването – с.3, еп.10
  • 01.00WWF – Местни видове в Русенски Лом
  • 03.00Димитровград – Осъществената мечта

Петък 15.03

Discovery Showcase HD
  • 10.00Codes and Conspiracies: Outlaw Bikers
  • 10.45Finding Bigfoot: Swamp Ape
  • 14.30Codes and Conspiracies: Outlaw Bikers
  • 15.15Finding Bigfoot: Swamp Ape
  • 19.00Codes and Conspiracies: Outlaw Bikers
  • 19.45Finding Bigfoot: Swamp Ape
  • 22.00Alien Encounters: The Prophecies
  • 22.45Finding Bigfoot: Fishing for Bigfoot in Oregon
  • 04.00Alien Encounters: The Prophecies
  • 04.45Finding Bigfoot: Fishing for Bigfoot in Oregon
Discovery Science
Discovery Channel
National Geographic
  • 06.20Господари на войната, еп. 16
  • 06.40Тайнствени досиета 2, еп. 9
  • 07.00Странната война на нацистите, еп. 3
  • 14.00Странната война на нацистите, еп. 4
БНТ2
Скат
TV+
  • 06.30„Духът на думите: Иван Вазов“ – VI част, документална поредица
  • 07.00„Усещане за България: Скални манастири“ – 5 еп., документална поредица
  • 18.00„България – вчера, днес и утре“ – документална поредица
  • 01.00„Посредници между Земята и небето“ – 2 еп., поредица за иконопис и православна култура
  • 03.00„България вчера, днес и утре“ – документална поредица
Хоби
  • 00.30България – вчера, днес и утре
  • 04.30Истории от музея
  • 06.30България – вчера, днес и утре
  • 10.30Истории от музея
  • 12.30България – вчера, днес и утре
  • 16.30Истории от музея
  • 18.30България – вчера, днес и утре
  • 22.30Истории от музея
Viasat History
  • 07.40Тайната война, сезон 1, еп. 3
  • 08.35Инките: Господари на небесата, сезон 1, еп. 1
  • 09.40Първите хора, сезон 1, еп. 2
  • 10.40Краят на империята, сезон 1, еп. 4
  • 11.45Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 4
  • 12.35Конспирация, сезон 1, еп. 10
  • 13.25Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 3
  • 14.15Тайната война, сезон 1, еп. 3
  • 16.10Инките: Господари на небесата, сезон 1, еп. 1
  • 17.15Първите хора, сезон 1, еп. 2
  • 18.20Краят на империята, сезон 1, еп. 3
  • 19.10Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 5
  • 20.10Конспирация, сезон 1, еп. 10
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 5
  • 21.55Тайните на подземния свят, сезон 1, еп. 1
  • 23.45Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 4
  • 00.35Тайната война, сезон 1, еп. 4
  • 01.35Забранена история, сезон 5, еп. 2
Viasat Nature/History HD
  • 05.40Дните, които написаха историята (Series 1): 6 август, 1945 г.: Хирошима (Episode 3)
  • 06.10Загадки в музея (Series 9): Италианско НЛО, оцелял от деня на Страшния съд, раждането на геокешинга (Episode 9)
  • 17.05Речни Чудовища (Series 6): „Титаник“ на Амазонка (Episode 1)
  • 18.00Вулканите: Разруха и съзидателност (Series 1): 103 (Episode 3)
  • 03.55Историческата истина (Series 1): Военен гений ли е Хитлер? (Episode 1)
Травъл
  • 05.00Вятърът, вълните и морето
  • 05.30Пещерните храмове в Дазу
  • 06.00Да хванеш тен зад Полярния кръг
  • 06.30Витоша, моя любов
  • 07.00Приказка за нашия дом
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.4
  • 10.00WWF – Крайречни гори в Персина
  • 13.00Археологически – средновековен комплекс Перперикон
  • 14.0010 интересни факта от българската история, част 1
  • 14.30WWF: Непознати гори
  • 15.00Приказка за Балчик
  • 15.30На възрастта на императорският дворец
  • 16.00Виж България – Добърско
  • 16.30Виж България – Боянската църква, Ренесансов извор
  • 18.30Регионите на България – Летница – част 2
  • 19.00Тетевен – празник на саламурата
  • 19.30WWF – Водна детелина във Витоша
  • 20.00Вива история – генерал Михаил Савов
  • 21.00Мъдростта на историята, част 1
  • 21.30„Новият Китай“ в първите си 60 години
  • 22.00Пътуване към скалите, част 1
  • 23.00Война на похабяването – с.3, еп.9
  • 01.00WWF – Водна детелина във Витоша
  • 01.30Зелени Балкани – Другата алтернатива
  • 02.00Крушенца
  • 03.30Виж България – Благоевград, градът, в който има всичко

Четвъртък

History
  • 18.05Извънземни от древността: Другата Земя
  • 19.05Проклятието на остров Оук: Под земята
  • 03.35Извънземни от древността: Другата Земя
Discovery Channel
National Geographic
  • 06.20Господари на войната, еп. 15
  • 06.40Тайнствени досиета 2, еп. 8
  • 07.00Странната война на нацистите, еп. 2
  • 10.00Пресушаване на потъналия пиратски град, еп. 1
  • 14.00Странната война на нацистите, еп. 3
  • 19.00Тайни на историята, еп. 3
  • 20.00Тайни на историята, еп. 2
Travel Channel
  • 06.00Загадки в музея
  • 15.00Загадки в музея
  • 16.00Срещи с чудовища
  • 17.00Загадки в музея
  • 01.00Загадки в музея
  • 03.00Загадки в музея
  • 04.00Срещи с чудовища
TV+
  • 18.00„Ивайло – геният на злото или смелото сърце“ – III част, документален филм
  • 23.00„Духът на думите: Иван Вазов“ – VI част, документална поредица
  • 23.30„Усещане за България: Скални манастири“ – 6 еп., документална поредица
  • 01.00„Божи дар“ – 1 част, документален филм
  • 01.30„Златна мисия“ – 8 еп., туристически пътеводител
  • 03.00„Ивайло – геният на злото или смелото сърце“ – III част, документален филм
Травъл
  • 05.00Белият Пирин, част 1
  • 05.30Човекът и чайките
  • 06.30Живата вечност
  • 07.00Несебър – Почувствай вечността
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.3
  • 10.00Зелен свят – Стопани на природата
  • 12.00Стралджа – Когато хората работят заедно
  • 12.30Виж България – Благоевград, градът, в който има всичко
  • 13.00Банско
  • 14.0069 години от подвига на кап. Димитър Списаревски
  • 14.30WWF – Проект: Опазване и възстановяване на гори и влажни зони
  • 15.00По следите старата българска къща, част 2
  • 15.30По следите старата българска къща, част 2
  • 16.00Виж България – Благоевград, градът, в който има всичко
  • 16.30Виж България – Лятното мечтание на една Кралица, Дворецът Балчик
  • 18.00Казанлъшка гробница
  • 19.00оЛегендите оживяват – села Врабево
  • 20.0010 факта за битката при Шипка
  • 21.30Песента на Монголия
  • 22.00По следите на старата българска къща, част 3
  • 22.30По следите на старата българска къща, част 3
  • 23.00Война на похабяването – с.3, еп.8
  • 00.30Професия турист, Макадония
  • 03.30Виж България – Подводното съкровище, Черно море
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.45Finding Bigfoot: Bigfoot Crossing in Georgia
  • 15.15Finding Bigfoot: Bigfoot Crossing in Georgia
  • 22.00Codes and Conspiracies: Outlaw Bikers
  • 22.45Finding Bigfoot: Swamp Ape
  • 04.00Codes and Conspiracies: Outlaw Bikers
  • 04.45Finding Bigfoot: Swamp Ape
Viasat History
  • 05.45Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 3
  • 07.00Тайната война, сезон 1, еп. 2
  • 07.55Конспирация, сезон 1, еп. 8
  • 10.45Краят на империята, сезон 1, еп. 3
  • 11.50Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 3
  • 12.40Конспирация, сезон 1, еп. 9
  • 13.30Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 2
  • 14.20Тайната война, сезон 1, еп. 2
  • 18.20Краят на империята, сезон 1, еп. 2
  • 19.10Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 4
  • 20.10Конспирация, сезон 1, еп. 9
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 4
  • 21.55Шпионските тайни за бившия крал, сезон 1, еп. 2
  • 22.50Краят на империята, сезон 1, еп. 4
  • 23.55Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 3
  • 00.45Тайната война, сезон 1, еп. 3
  • 01.40Забранена история, сезон 5, еп. 1
Viasat Nature/History HD
  • 05.40Дните, които написаха историята (Series 1): 3 април, 33 г.: Разпването на Христос (Episode 2)
  • 06.10Загадки в музея (Series 9): Мистериозната смърт на Ван Гог, жената маратон, пожар в Монтана (Episode 8)
  • 22.40Историческата истина (Series 1): Военен гений ли е Хитлер? (Episode 1)
  • 01.25Машини за убиване (Series 1): 104 (Episode 4)
  • 02.15Невидимият град на Рим
  • 03.10Машините на войната (Series 1): Логистика (Episode 4)

Сряда 13.03

Discovery Channel
National Geographic
Discovery Science
Discovery Showcase HD
  • 10.45Finding Bigfoot: Caught on Tape
  • 15.15Finding Bigfoot: Caught on Tape
  • 19.45Finding Bigfoot: Caught on Tape
  • 22.45Finding Bigfoot: Bigfoot Crossing in Georgia
  • 04.45Finding Bigfoot: Bigfoot Crossing in Georgia
TV+
  • 18.00„Християнският кръст на Константин Велики“ – I част, документален филм
  • 01.00„Непознатите изобретения“ – 11 еп., документална поредица
  • 01.30„Златна мисия“ – 21 еп., туристически пътеводител
  • 03.00„Християнският кръст на Константин Велики“ – I част, документален филм
Viasat History
  • 05.05Краят на империята, сезон 1, еп. 3
  • 06.10Забранена история, сезон 5, еп. 5
  • 07.35Тайната война, сезон 1, еп. 1
  • 08.30Конспирация, сезон 1, еп. 7
  • 09.20Митове и чудовища, сезон 1, еп. 2
  • 10.10Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 3
  • 11.05Краят на империята, сезон 1, еп. 2
  • 12.10Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 2
  • 13.00Конспирация, сезон 1, еп. 8
  • 13.50Вулканични одисеи, сезон 2, еп. 1
  • 14.40Тайната война, сезон 1, еп. 1
  • 16.30Митове и чудовища, сезон 1, еп. 2
  • 17.20Подемът на цивилизацията, сезон 2, еп. 3
  • 18.15Краят на империята, сезон 1, еп. 1
  • 19.10Втората световна война в цветове, сезон 1, еп. 3
  • 20.10Конспирация, сезон 1, еп. 8
  • 21.00Тайната война, сезон 1, еп. 3
  • 21.55Шпионските тайни за бившия крал, сезон 1, еп. 1
  • 23.40Мистериите на нацистките убийства, сезон 1, еп. 2
  • 00.30Тайната война, сезон 1, еп. 2
  • 01.25Забранена история, сезон 4, еп. 6
Viasat Nature/History HD
  • 05.40Дните, които написаха историята (Series 1): 1492 г: Нов свят (Episode 1)
Травъл
  • 05.00Писмо до Жеравна
  • 05.30Големият потапник в планината Чанбай
  • 06.30Поморие – Слънце и бриз
  • 07.00Разлог – Триединството на планините
  • 07.30Вода
  • 08.00Война на похабяването – с.1, еп.2
  • 10.00120 години Български туристически съюз
  • 12.00Димитровград – Осъществената мечта
  • 12.30Виж България – Земенски манастир Св. Йоан Богослов
  • 13.00Архитектурно – парков комплекс Двореца Балчик
  • 14.00Вива история – генерал Владимир Вазов
  • 15.30Янгшоу – глобалното село на Китай
  • 16.30Виж България – Кюстендил, неостаряващият град
  • 17.00Медея пие рицина в манастир
  • 18.00Банско
  • 19.00Легендите оживяват – село Ясен
  • 19.30WWF: Защитени видове – тис в Странджа
  • 20.0069 години от подвига на кап. Димитър Списаревски
  • 20.30Чудото на каменнaта сватба
  • 21.00Искам да съм там – Боянската църква
  • 21.30Крайбрежният регион южно от река Яндзъ
  • 23.00Война на похабяването – с.3, еп.7
  • 03.30Виж България – Берковица, старинна и съвременна
Da Vinci
  • 05.00„Сурова наука“
  • 05.30„Сурова наука“
  • 06.00„Сурова наука“
  • 06.30„Сурова наука“
  • 08.00„Фактология“
  • 10.30„Уголемена наука“
  • 11.00„Доказано от опит“
  • 11.10„Доказано от опит“
  • 12.00„Уголемена наука“
  • 13.40„Уголемена наука“
  • 16.05„За ума“
  • 17.05„Изследователи: Направи си сам наука“
  • 17.30„Чудата наука“
  • 18.00„Изумителни постижения“
  • 18.30„Загадките на еволюцията“
  • 19.15„Доказано от опит“
  • 19.25„Доказано от опит“
  • 20.10„Уголемена наука“
  • 21.30„Знаеш ли как?“
  • 22.00„Загадката на материята“
  • 23.00„Хипереволюция: Възходът на роботите“
  • 00.00„Знаеш ли как?“
  • 00.30Великата идея“
  • 01.00„Загадката на материята“
  • 02.00„Хипереволюция: Възходът на роботите“
  • 04.00„Знаеш ли как?“
  • 04.30Великата идея“
DocuBox
  • 09.30INTO THE ARCTIC II
  • 14.00ANCIENT CULTURE
  • 22.00KIM JONG-IL: THE FORBIDDEN BIOGRAPHY